Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Ангеліна

«Будинок мами згорів – більше немає нашого родового гнізда»

переглядів: 143

Ми з чоловіком жили в Маріуполі. Виїхали звідти сьомого червня. Зараз мешкаємо в місті Хуст Закарпатської області. Донька зі своєю родиною також з нами. Наше житло в Маріуполі частково пошкоджене. 

Зранку 24 лютого я збиралася на роботу. Телевізор не вмикала, тому не знала, що сталося. Мені зателефонувала подруга й сказала, що почалася війна. Ми з нею все ж таки пішли на роботу, щоб забрати ноутбуки й деякі інші речі. Чули вибухи, але вони лунали не в нашому районі. Брат поїхав по маму. Їй 72 роки. Її будинок повністю згорів – більше немає нашого родового гнізда. 

Ми жили неподалік парку імені Петровського. У ньому є криниця. Незважаючи на обстріли, ми ходили до неї по воду. Їжу готували у дворі на вогнищі. 

Поблизу була невелика крамничка. Поки вона працювала, ми запаслися продуктами. Об’єдналися з сусідами, ділилися всім одне з одним. Коли посилилися бомбардування, перейшли до брата. У його будинку було хороше підвальне приміщення. 

Донька виїхала раніше. А нас в червні забрали волонтери й вивезли якимись об’їзними шляхами, на яких було мало блокпостів. В автобусі їхали в основному літні люди, тому нас не перевіряли. Ми переночували в Мелітополі. Дуже вдячні добрим людям, які нас прийняли. Потім інші волонтери відвезли нас в Запоріжжя. У центрі ЯМаріуполь нас нагодували. Переночували у знайомих, а зранку поїхали на поїзді на Закарпаття до доньки. Якщо Маріуполь знову стане українським, то ми повернемося додому, а якщо ні – залишимося у Хусті. Тут дуже привітні, щирі й доброзичливі люди. 

У мене є трирічний онук і тримісячна онучка, яка народилася в Хусті. Коли тікали з Маріуполя, донька зрозуміла, що вагітна. Ми вдячні Богу за те, що зберіг дитинку. 

Я сподіваюся, що війна закінчиться влітку. 

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери діти переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення житло літні люди (60+) діти внутрішньо переміщені особи перший день війни їжа розлука з близькими окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій