Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

Виставка ГОЛОСИ відкрила у Києві мультимедійний простір Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
23.02.2024

У Музеї історії міста Києва розпочалася виставка ГОЛОСИ, що відкрила мультимедійний простір Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова з арт-інсталяцією від GOGOLFEST. Виставка для відвідувачів відкрита з 23 лютого до 26 квітня 2024 року у Музеї історії міста Києва за адресою: Богдана Хмельницького, 7.

Виставка ГОЛОСИ відкрила у Києві мультимедійний простір Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

Андрій Палатний, який є театральним куратором GOGOLFEST, розповів про ідею та задум, мету і творчу реалізацію експозиції:

«Одне із завдань, яке ми намагалися втілити, — знайти засоби, як коментувати події війни, реагувати на них, залучати в діалог країни світу. Три інсталяції тут формують триптих, присвячений втраті дому і питанню — де дім. Дім — це стіни? Це близькі? Це ми? Перша інсталяція — Місто. Зруйноване місто. Місто пам’яті. Місто порожніх будинків. Друга складається із валіз — Стовп зруйнованого життя, серед яких є артефакти Музею. Третя — стіна Біженці, де у кожній фігурі ховається емоція, історія людини, яка виїхала. Є й відеоінсталяція, яка має відкритий фінал. Це питання про те, як жити під час війни».

На відкритті експозиції Наталя Ємченко, членкиня Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова, розповіла про значення Музею «Голоси Мирних» для формування культури пам’яті про війну в Україні та еволюцію проєкту:

«Сьогодні дуже важлива подія для нас: Музей "Голоси Мирних" вперше вийшов в офлайн. Віримо, що задум вдасться. Музей — це проєкт, найбільший за обсягом збереження даних про війну. З 2014 року ми накопичили понад 100 тисяч живих історій. В Україні є чимало ініціатив, які так само фіксують події війни. Наша велика ідея — створити майданчик, на якому ці ініціативи зможуть розмовляти, шукати спільні відповіді та об’єднувати величезні масиви даних у системи».   

Виставка ГОЛОСИ відкрила у Києві мультимедійний простір Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

Діана Попова, директорка Музею історії міста Києва, говорила про значення партнерства між музеями та цінність оперативного документування подій:

«Це партнерство для нас — про обмін експертизами. Дуже важливо фіксувати інформацію одразу, по гарячих слідах, поки не стерлися в пам’яті подробиці та відчуття подій. Через роки історія сприймається інакше — і відчувається по-іншому». 

Антон Дробович, директор Інституту національної пам’яті, розповів про значення офлайн-простору Музею для розвитку культури пам’яті в Україні:

«Велика втіха — спостерігати, як ростуть круті національні ініціативи зі створення документів епохи. Одна із найпотужніших серед них — Музей «Голоси Мирних». Ініціативи, які систематично, командно, за визначеною методологією фіксують дані епохи, можуть стати одним з основних джерел для дослідження подій в майбутньому».

Креативним партнером виставки ГОЛОСИ є GOGOLFEST. Продюсер і автор ідеї експозиції — його засновник Влад Троїцький. Системним партнером виставки є Музей історії міста Києва.

Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію