Аліна з Сумщини, Артур з Харкова, Аліса з Умані, Ярослав з Кривого Рогу, Марина зі Львова, Єлизавета з Лубен. Ці діти — свідки війни. Вони пережили те, що назавжди змінює дитинство: вибухи й евакуації, втрати й страх, розлуку з домом і тишу після сирен. Але попри все — вони говорять про пережите: сміливо, щиро, глибоко. Їхні конкурсні есе свідчать про мужність та віру в силу допомоги.
Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав роботи переможців Всеукраїнського конкурсу есе «Подія, яка змінила все. Сила допомоги» у спеціальній колекції.
Читайте її тут
Перше місце розділили двоє учасників — Аліна Коноз із Сумщини та Артур Петрушин із Харкова. 15-річний Артур пережив вже два ворожі обстріли. Під час одного з них хлопець втратив ногу, а вже за десять днів після операції знову опинився під ракетним ударом — цього разу в київському «Охматдиті». Сьогодні він звикає до життя з протезом і нещодавно завершив курс фізичної та психологічної реабілітації, організований Фондом Ріната Ахметова.
«Цей вибух розділив моє життя на "до" і "після"… Війна може нести тільки страждання, розруху й біль. Я б дуже хотів миру, якого так чекає вся Україна! Вірю в перемогу добра над злом, у нашу перемогу над окупантами», — пише Артур у своєму есе.
Друге місце посіли Ярослав Приступа та Аліса Горідько. 15-річна дівчина з Умані, ледь не загинула під час ракетного удару по рідному місту. Цей трагічний досвід став темою її есе. Оговтатись після трагедії Алісі допомогла участь у «Блогер Кемпі», організованому Фондом Ріната Ахметова. Там вона відновилася психологічно, а ще визначилася з майбутньою професією.
«Тепер я мрію допомагати іншим — стати психологом чи рятівником. Я знаю, як це — бути маленькою і розбитою вщент. І знаю, як важливо відчути: тебе бачать, тебе чують, і ти потрібний. Я хочу бути тим, хто допомагає, лікує, надихає», — пише дівчина у своєму переможному есе.
Марина Погуц і Єлизавета Ніколайчик вибороли почесне третє місце. У своїх есе дівчата зворушливо розповіли про втрати, безцінний внесок героїв у боротьбу за свободу України та про надію — щиру й непохитну.
Конкурсна збірка есе переможців «Подія, яка змінила все. Сила допомоги» увійшла до колекції Музею «Голоси Мирних». Фонд Ріната Ахметова продовжує документувати свідчення, які назавжди залишаться важливою частиною історії України. Наразі вже зібрано понад 136 тисяч історій про війну росії проти України.
Розкажіть і свою історію — на порталі Музею або зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію: 0800 509 001.