Спеціальний майстер-клас з оригамі для дітей, постраждалих від війни, відбувся у Музеї історії міста Києва. Подія є частиною проєкту Origami for Life, ініційованого дизайнером Чарльзом Кайсеном. Майстер-клас, підтриманий Фондом Ріната Ахметова, надає дітям можливість відновити своє психологічне та емоційне здоров'я та долучитися до великого міжнародного проєкту.

Оригамі, створене дітьми, буде представлено на фасаді Музею історії міста Києва у 2025 році. Це рішення є спільною ініціативою Брюсселя, Києва та шпиталю CHU Saint-Pierre. Майстер-класи з оригамі проводяться в школах Бельгії, зокрема в Намюрі та Брюсселі, а також у дитячих творчих центрах Києва. Програма була започаткована у 2022 році та успішно триває досі.


Чарльз Кайсен, всесвітньо відомий бельгійський дизайнер, здобув популярність завдяки своєму інноваційному підходу та художній універсальності. Він працює в різних сферах, включаючи дизайн об’єктів, архітектуру та сценографію, і співпрацював з такими брендами, як Serax, Hermès, Rolls-Royce, Cartier та Ice-Watch.

Дизайнер започаткував Origami for Life як ініціативу для збору коштів на підтримку спеціального відділення по догляду за хворими під час пандемії COVID-19. Тепер він розширив проєкт, щоб це стало більш масштабною соціальною ініціативою, що допомагає людям, які найбільше потребують підтримки.

Майстер-клас у просторі Музею «Голоси Мирних» став для дітей днем відкриттів та натхнення. Маленькі учасники, багато з яких вже знайомі з програмою «Рінат Ахметов ― Дітям», з ентузіазмом опановували мистецтво оригамі. Важливим емоційним включенням стало знайомство з проєктом «Щоденники цивільних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні» — свідченням про війну, яке нікого не залишають байдужим.

Цей день подарував дітлахам не лише радість творчості, а й відчуття причетності до важливої частини історії. «Рінат Ахметов ― Дітям». Допомога, що дарує завтра.

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова збирає, зберігає та ділиться свідченнями мирних людей про пережите під час війни в Україні з 2014 року, є найбільшим таким архівом у світі та джерелом правди про війну. Музей вже налічує понад 120 тисяч історій та щодня поповнюється новими розповідями.

Простір Музею «Голоси Мирних» відкритий з 12:00 до 19:00, з середи до неділі, за адресою: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 7, перший поверх Музею історії міста Києва. Вхід вільний.