Завершено етап відбору фіналістів Конкурсу есе «1000 днів війни. Мій шлях», організованого Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Тема знайшла неабиякий відгук у старшокласників та вчителів: отримано понад 4 тисячі есе. Експертна рада із захопленням прочитала кожне з них і відібрала найталановитіші.
Шукати своє прізвище можна тут
Наступний етап — визначення переможців, чиї імена будуть оголошені 13 грудня 2024 року.
Цього року роботи оцінює зіркове журі, до складу якого увійшли відомі фахівці та видатні творчі особистості:
― Іван Степурін — видавець і керівник видавництва «Саміт-Книга»;
― Тетяна Власова — відома поетеса;
― Олексій Суханов — актор і ведучий;
― Даша Трегубова — акторка, ведуча й продюсерка;
― Ірина Блажан — головний директор програм Фонду Ріната Ахметова.
«Конкурс має психотерапевтичну складову. Написання есе для учасників є способом висловити свої почуття, трансформувати травматичний досвід і знайти внутрішню рівновагу. Це також крок до збереження правди для майбутніх поколінь. Конкурс допомагає зафіксувати реальні історії дітей, які стали свідками війни, залишаючи пам’ять про події для історії України», — зазначила Аліна Клімчик, менеджерка проєктів Фонду Ріната Ахметова.
Подарунки та цінні призи отримають як учні, так і вчителі, чиї роботи буде визнано найкращими. Привітання переможців відбудеться у рамках новорічної акції програми «Рінат Ахметов – Дітям. Допомога, що дарує завтра». Протягом року програма реалізує проєкти, які всіляко підтримують дітей, чиє дитинство було відібрано через російську агресію. Це лікування, реабілітація, психологічна підтримка, а також розкриття талантів через низку мотивуючих заходів.
Конкурс дарує дітям відчуття значущості їхнього голосу, відкриває нові перспективи й надихає на майбутні досягнення. Найкращі роботи увійдуть до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — найбільшої у світі колекції історій про війну в Україні. Сьогодні колекція налічує понад 120 тисяч історій, записаних із перших вуст.
Організаторами конкурсу виступили Фонд Ріната Ахметова за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Міністерства освіти і науки України.
Поділіться своєю історією про війну на порталі Музею або за телефоном гарячої лінії: 0 (800) 509 001.