Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

Нова колекція історій про порятунок культурної спадщини України — у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
18.05.2023

До Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня, Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав колекцію «Культурна спадщина України: історії порятунку» — ті, хто рятував наше минуле заради майбутнього, розповідають, як це було. Ви знайдете її за посиланням bit.ly/41LZQ1Z

Цією колекцією Музей «Голоси Мирних» прагне відзначити неоціненний внесок кожного працівника музеїв України у порятунок нашої історії та культури та подякувати за їхню роботу. 

Нова колекція історій про порятунок культурної спадщини України — у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

Коли почалася повномасштабна війна, ці люди рятували не себе. Попри загрози життю, співробітники музеїв України доклали надлюдських зусиль для того, щоби рятувати та евакуювати експонати. Вони виходили на роботу, витримуючи жахи обстрілів та окупації. Ховали музейні цінності. Виносили десятки відер з водою після прильотів та пожеж. Голими руками розбирали завали... 

До порятунку долучилася і міжнародна спільнота: для цього було створено Комітет Музеїв України, який об’єднує кількадесят українських та польських музеїв. Його координує Музей Варшавського повстання. Директор Музею Ян Олдаковський так бачить повоєнне майбутнє українських цінностей: 

«Колись буде день, в якому настане мир. І з’ясується, що війна була за те, щоб зберегти ці експонати, документи, світлини, які покажуть розвиток і історію української держави та народу. Перед музейниками стоїть чітке завдання — треба буде наново готувати експозиції. Показувати ці експонати, але не в контексті українсько-російському, а як вираз власної історії. І в першу чергу музеї і медіа вільної, майбутньої України мусять переповісти цю історію, бо вона творитиме ваш національний міф, найціннішу річ — скарб, який переказуватимуть майбутні покоління в наступні сотні років», — зазначив пан Олдаковський. 

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 70 000 історій. Розкажіть свою на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії (800) 509 001.

Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію