У Києві відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння між Фондом Ріната Ахметова та Державною архівною службою України. На меті — координація та об’єднання зусиль для професійного збереження зібраних свідчень про війну в Україні. Завдяки цій співпраці унікальний архів Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова стане ключовим джерелом для історичних досліджень як в Україні, так і за її межами.
«Ми дуже сподіваємося, що разом з Державною архівною службою знайдемо такий формат взаємодії, щоби зробити свій внесок в єдиний архів війни. Я дуже хочу, щоб приватні ініціативи так само робили свій внесок в збереження пам’яті про те, що ми переживаємо зараз. Наша велика задача — зробити так, щоби ці артефакти були перетворені на документи і, щоби вони працювали на культуру, яка є нашою колективною пам’яттю», — підкреслила Наталя Ємченко, членкиня Наглядової Ради Фонду Ріната Ахметова.
Державна архівна служба України відзначила роботу Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова щодо збереження історій війни. Співпраця державних та приватних ініціатив сприятиме збереженню історичної правди та формуванню колективної пам’яті для майбутніх поколінь.
«Повномасштабне вторгнення призвело до повномасштабної відповіді, коли всі архіви долучилися до збору таких свідчень: починаючи від аудіовізуальної спадщини, художніх творів, щоденників, газет до офіційних документів. Особливо зараз нам треба знову об’єднуватись, тому що світ показує, що головна надія України — безпосередньо на українців. І я думаю, що кожен із вас має, що сказати та що передати наступним поколінням», — зазначив Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України.
Фонд Ріната Ахметова та Державна архівна служба України домовилися про партнерство у різних форматах. Воно буде здійснюватися шляхом реалізації спільних організаційних заходів, інформаційно-іміджевих проєктів у онлайн та офлайн форматах, проведення тренінгів, практичних семінарів, лекцій, вебінарів та інших освітніх заходів.
«Співпраця Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова з Держархівом — це ще один важливий крок, що допоможе донести правду про війну в Україні до всього світу. На початку, ми розробили високоефективну систему збору свідчень, яку використовуємо наразі. Професійна команда Фонду щодня працює над тим, щоби зберегти кожну історію. Ми створили унікальний архів людських історій. Ці свідчення допоможуть майбутнім поколінням зрозуміти масштаби трагедії, пережитої українцями, а також стануть беззаперечним доказом воєнних злочинів», — наголосила Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду Ріната Ахметова.
Музей «Голоси Мирних» — це найбільший у світі архів свідчень та джерело правди про війну в Україні. Музей збирає, зберігає та документує історії людей, які зазнали наслідків війни, починаючи з 2014 року і до сьогодні. Натепер його архів містить 130 тисяч історій.