До Міжнародного дня миру, який відзначається 21 вересня, Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова оголошує Конкурс есе «1000 днів війни. Мій шлях». Конкурс покликаний підкреслити важливість та значення миру як головної цінності суспільства, силу духу української молоді попри виклики війни, її вміння знаходити світло у темні часи, прагнення жити та впевнено дивиться у майбутнє.
Конкурс стартує 20 вересня 2024 року. До участі запрошуються учні 9-11 класів, студенти I-II курсів коледжів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів та закладів професійної (професійно-технічної) освіти всіх областей України.
Увага! Подати есе до конкурсу можна до 20 жовтня 2024 року включно лише в один спосіб: через офіційну реєстраційну форму на сайті Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Переможців буде оголошено 20 грудня 2024 року на сайті Музею.
Згідно з умовами конкурсу, есе на тему «1000 днів війни. Мій шлях» має бути:
- написане українською мовою і містити до 600 слів;
- надіслане в електронному варіанті у форматі Word: шрифт Times New Roman, 14 кегль, 1,5 інтервал, поля: зверху – 1,5, знизу – 2, зліва – 2,5, справа – 1,5, нумерація сторінок – знизу, по центру, колір шрифту – чорний;
- підписане автором із зазначенням прізвища та імені, дати та року народження, області та місця проживання (теперішніх) та області та місця проживання до початку війни, назви навчального закладу, в якому він навчається/працює натепер, контактного номера телефону та електронної пошти;
- есе має бути оригінальним та неопублікованим раніше. Плагіат або копіювання чужих думок чи історій заборонені;
- написане на основі реальних подій і справжніх історій;
- есе створюється автором самостійно. Співавторство не допускається.
Авторське право на есе передається організатору конкурсу.
Не допускаються до участі роботи, які:
- не відповідають вимогам Конкурсу;
- пропагують насильство, расизм, ксенофобію, сексизм, містять мову ворожнечі, відверту або приховану рекламу товарів, послуг або організацій;
- написані частково або повністю за допомогою штучного інтелекту;
- подані після завершення терміну прийому робіт на Конкурс,
- подані не через офіційну реєстраційну форму на сайті Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Для учнів: обов’язково зазнач прізвище та ім’я вчительки/вчителя, яка/який надихнула/в тебе написати есе. Вчителі, які залучили найбільшу кількість учениць/учнів до участі у конкурсі есе отримають спеціальні призи від Організаторів.
Переможці конкурсу есе отримають:
- І місце: Диплом переможця/переможниці, подарунок - планшет (10 учасників);
- ІІ місце: Диплом переможця/переможниці, подарунок - мобільний телефон (10 учасників);
- ІІІ місце: Диплом переможця/переможниці, подарунок – повербанк (10 учасників).
- Дипломи в електронному форматі передбачені для всіх фіналістів/фіналісток.
- Автори найкращих робіт серед учителів (10 учасників) отримають зовнішні накопичувачі.
- 20 учасників та учасниць із найкращими роботами серед фіналістів отримають заохочувальні призи – підставки під телефон/планшет.
- Найактивніші викладачі (3 учасника/учасниці), які сприяли організації процесу написання есе, отримають подарунки від Організатора конкурсу.
Організатори: Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Міністерства освіти і науки України.
Контактні особи: Аліна Клімчик, менеджерка проєктів Фонду Ріната Ахметова, контактний телефон (063)235-46-29, електронна пошта aklimchyk@fdu.org.ua, Оксана Іщук, керівниця проєктів Фонду, контактний телефон (063)454-66-49.
Найкращі роботи стануть частиною Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні та містить вже 120 тисяч живих історій з перших вуст.