Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Тетяна Леонідівна Сірош

"Якби я залишилася вдома, я б з глузду з'їхала"

переглядів: 126

Ми з міста Костянтинівки Донецької області. Жили добре, діти наші росли. Ми насолоджувалися життям. Але тут прийшла війна і розкидала нас у різні боки. Чоловік залишився там - у Донецькій області, а ми з дитиною та свекрухою виїхали на Полтавщину. У Костянтинівці дуже гучно - це неподалік від Бахмута: ракети літають, місто руйнується. А ми - у Полтаві, тут спокійно. Наш старший син, військовий, отримав поранення. Зараз у нього зі здоров'ям усе гаразд і він буде далі воювати, захищати нашу Україну. 

Я телевізор ввімкнула, збиралась на роботу. Війна! Як війна? Не вірилось. Зателефонувала родичам у Київ, а вони всі - по укриттях, по метро. Прийшли на роботу - я кухарем у садочку працювала - діти перелякані, батьки їх забирають. У всіх - паніка і страх. Два дні відпрацювали, і нас розпустили. Хтось залишився, хтось поїхав. Понад місяць ми ще залишалися вдома. Дуже було страшно за дітей. Душа боліла, я телефонувала сину. Він казав: "Мамо, ми переможемо!" У травні його поранили, він нічого не розповідав. 

У квітні ми залишили чоловіка вдома і виїхали. Мені було страшно за дитину, свекруха у мене напівлежача. Я перша не витримала.

Напередодні поїздки були свисти ракет - мені не спалося, уже були влучання.

Ми обладнали в будинку підвал, намагалися туди спускатися. Дуже було страшно. Я розумію: якби я залишилася б, з'їхала б з глузду. А в чоловіка мого завжди все тихо і все добре.

Найбільше шокувало поранення мого сина. Дякувати Богові, він живий. Багато болю переніс. Це дуже страшно, коли діти хворіють, тим більше - через війну. Найстрашніше, що наші діти гинуть, і наші захисники. Душа за них розривається. 

Дуже багато гарних людей ми зустріли в Полтаві. І господарі квартир, і сусіди, і гуманітарна допомога. Добрий народ. Сторонні люди все підкажуть, і відведуть, і покажуть. Дуже я задоволена полтавчанами. Всі допомагають, співчувають. В нас у Костянтинівці таких мало.

Вважаю, що війна ще триватиме ще рік. Своє майбутнє бачу тільки щасливим, тільки мирним. Мрію, щоб воно було світлим, а чорна смуга нас залишила. Душа дуже хоче додому, а страх цього не дає.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Костянтинівка 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти переїзд зруйновано або пошкоджено житло поранені психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення житло непродовольчі товари діти внутрішньо переміщені особи перший день війни розлука з близькими
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій