Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Валерія Михайлівна Новікова

«Я втратила тітку, дядька і собаку»

переглядів: 83

Мені 23 роки. Я жила в Маріуполі. Навчалася в Бердянську. За кілька днів до війни приїхала додому. З 23 на 24 лютого ночувала у брата. Він поліцейський. Уранці брат зателефонував з роботи своїй дружині і сказав, що почалася війна. Він хотів, щоб ми виїхали. Ми з’їздили по маму, забрали домашніх тварин і приїхали до нього на роботу. Брат прийняв рішення залишатися в місті й продовжувати працювати. Ми також задишилися. 

Ми майже не виходили з підвалу. Брат привозив їжу. Після влучання в наш будинок він перевіз нас у школу поліції. Я втратила тітку, дядька й собаку. Мені з мамою, братом і його дружиною вдалося виїхати 16 березня. 

Напередодні у школу поліції зайшли окупанти. Вони наказали нам вийти з підвалу й вишикуватися біля стіни. Нас було близько ста тридцяти чоловік.

Вони ретельно оглядали поліцейських. Шукали сліди пороху на руках і синці від автомата на плечах. Забрали зброю. Потім ми до ранку чекали їхнього рішення.

Вранці вони наказали евакуюватися на їхній блокпост, що неподалік Бердянська. Там вони допитували поліцейських, багатьох мучили. Декого забрали в полон, інших відпустили, в тому числі брата. Наш автомобіль був побитий, але залишався на ходу. Спочатку ми виїхали у місто Вараш Рівненської області до родичів братової дружини, а потім переїхали до Києва. 

Я рада, що ми залишилися живі. Мрію, щоб закінчилася війна і ми повернулися додому. Хочу побачити родичів, які не змогли виїхати.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення житло непродовольчі товари робота внутрішньо переміщені особи перший день війни окупація фільтрація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій