Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Сергій Сергійович Артамонов

"Я просто хотів жити, а не чекати на свою смерть"

переглядів: 97

Я жив у Маріуполі разом з мамою. Навчався у ліцеї і радів життю. 24 лютого я прокинувся від вистрілів. Прочитав новини і зрозумів, що розпочалася війна. Весь день я провів біля телевізора і читав новини. Я думав, що буде, як у 2014: постріляють, і все. Але це не закінчилось. 

Відключили світло і воду, їжі було небагато, як і умов для життя. Найбільше шокували трупи людей, які лежали скрізь, і кількість руйнувань. Коли у сусідній будинок влучає снаряд, і ти розумієш, що наступний може прилетіти у твій і забрати життя людей. Ось це вразило. 

Мені набридли обстріли. Я просто хотів жити, а не чекати на свою смерть. Тому ми вирішили виїжджати. Нас вивезли знайомі машиною.

Ми знайшли бензин, націдили його. Довелося їхати через "днр", бо у бік України не було шляху. Напружували блокпости, запитання, обшуки. Був моральний тиск.

Ми виїхали у бік України. Мама зараз за кордоном. З нею все гаразд. А я навчаюсь. Я обрав для переїзду Одесу, тому що я тут навчаюсь в університеті. 

Думаю, що війна закінчиться протягом цього або наступного року. Вона буде достатньо недовго. Як на мене, вона закінчиться або якимись домовленостями, або Перемогою України і відвойовуванням територій. 

Я хотів би бути успішною людиною, у якої є родина і засоби для того, щоб її забезпечувати. Це те, про що я мрію.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2014 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки молодь переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення вода житло непродовольчі товари внутрішньо переміщені особи перший день війни Обстріли Маріуполя їжа розлука з близькими окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій