Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Наталя Олександрівна Гребенецька

«Я не змогла витягти чоловіка з-під завалів і досі не знаю, його тіло»

переглядів: 41

У перший день війни із Волновахи я з чоловіком поїхала до сина в Маріуполь – він працював на меткомбінаті «Азовсталь». Думала, що разом з ним евакуююсь, але це було неможливо. П’ятого березня всією родиною ми прийшли до драмтеатру в надії на порятунок. Десятого березня в театрі вже було більш як тисяча людей. У нас була польова кухня, ми організували побут, як могли. Саме туди шістнадцятого березня влучила бомба. Частина людей була у бомбосховище ярусом нижче - це їх врятувало. 

Мій чоловік загинув. Я не змогла його витягти з-під завалів. Я побачила лише його закривавлену голову. Лікарні були розбомблені, тож швидка не працювала. Де тіло чоловіка, я досі не знаю. 

Мені з сином довелося бігти з театру до укриття в філармонію. Там ми прожили ще тиждень. Кожного дня в укритті помирали літні люди. Ми не могли їх поховати, просто виносили на двір та накривали простирадлом. 

Я дізналась, що можна вийти пішки у бік Мелекіного. Двадцять третього березня я з сином пройшла пішки двадцять два кілометри. Після тривалих переїздів з місця на місце нам з сином вдалося дістатися Запоріжжя. 

Війна в мене забрала дім, чоловіка – все, що було. Росіяни влаштували справжній геноцид українців. Сподіваюсь, що я зможу приїхати до Маріуполя та поховати чоловіка.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Волноваха 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти переїзд зруйновано або пошкоджено житло поранені психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення житло непродовольчі товари діти внутрішньо переміщені особи окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій