Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Матвєй Чикмарьов

"Я би пішов воювати за Україну, але мені лише дев'ять"

переглядів: 16

Життя 9-річного Матвєя Чикмарьова відібрала російська армія у Бучі на Київщині 6 березня 2022 року. Хлопчик із молодшим братом і батьками намагалися евакуюватися з окупації, коли їхню автівку обстріляли російські військові.

Я би пішов воювати за Україну, але мені лише 9...

«Автомобіль загорівся, я отримав поранення. Потім переповз із машини на тротуар, сховався за деревом. Два військові автомобілі між собою порівнялись, про щось поговорили і роз'їхались… Скло автомобіля не було тонованим. Вони бачили, що їхала сім'я з маленькими дітьми», – розповів батько Олександр.

Після того обстрілу вижив лише він.

Матвєй народився у сім’ї Маргарити та Олександра на Донеччині. На Київщину родина переїхала, коли хлопчик мав іти до школи. Матвєй зростав добрим, допитливим, обожнював книжки. Любив гратися із молодшим братиком Клімом.

Перша вчителька Людмила Клокун пригадує Матвєя унікальним школярем із бездоганною пам’яттю. Він читав й одразу переповідав прочитане. Мав гарний почерк. «Це просто унікальне дитя, яке горіло до навчання», – сказала вона.

Матвєй грав у шахи. Вивчав англійську. Батьки пророчили йому майбутнє в ІТ чи юриспруденції. У 2021-му він склав перший кембриджський іспит на найвищий бал. У 2022-му готувався складати наступний рівень.

Після 24 лютого 2022-го родина Чикмарьових залишалась у Бучі. Ворог швидко окупував ту частину Київщини. Третього березня хлопчик ще виходив онлайн на дистанційний урок, ділився листом, який написав після початку повномасштабної війни.

Учителька Галина Марченко процитувала його: «Зараз я сиджу у підвалі та пишу цей текст, я хвилююсь за свою родину, тому що у Бучі щодня йдуть бої. Ми є щитом для нашої столиці – Києва. Якщо мені було б 18 років, я би пішов воювати за Україну. Але мені лише дев'ять»

Родина спробувала виїхати з окупованого міста 6 березня. Від’їхали від будинку не більш, ніж на 800 метрів, коли автівку розстріляли російські окупанти.

Батькові хлопчика допомогли врятуватись перехожі, які довезли його до лікарні.

Маргариту, Матвєя і Кліма знайшли через тиждень. Їхні імена викарбували на меморіалі, присвяченому жертвам російських військових у Бучі.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Буча 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення здоров'я діти перший день війни окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій