Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Ірина Тимощенко

"Вони зібрали весь резерв своїх сил, щоб якось вижити в цьому жахітті"

переглядів: 106

Ірина Тимощенко загинула в Маріуполі 29 березня 2022 року. У будинок, де вона перебувала разом із ще трьома родичами, потрапив снаряд. Ірині був 61 рік.

Вони зібрали весь резерв своїх сил, щоб якось вижити в цьому жахітті

Останні вісім років до пенсії Ірина Тимощенко працювала в «Укрзалізниці», була інженеркою технічного відділу в пасажирському вагонному депо Маріуполя. У січні 2022 року від ковіду помер її чоловік, а вона сама – ледь одужала. Вже у лютому того ж року – чергове важке випробування: почалася повномасштабна війна.

«Разом із моєю мамою вони бігали по воду, збирали дрова, шукали їжу, через пів міста, під обстрілами, йшли, щоби принести ліки для моєї донечки. Вони зібрали весь резерв своїх сил, щоб якось вижити в цьому жахітті», – розповіла Катерина Литвиненко, племінниця Ірини.

29 березня 2022 року Ірина Тимощенко із Катериною Литвиненко та ще трьома родичами трималися разом у приватному будинку в Приморському районі, поблизу залізничного вокзалу. Саме туди й прилетів снаряд. Катерина у момент обстрілу вийшла на вулицю, це її врятувало.

«Ми до війни всі жили в різних районах міста: я – з Лівого берега, мама – з Кальміуського району, тьотя – з Приморського, бабуся – з Центрального… Дякую сусідам, які допомогли мені тоді розібрати завали», – сказала Катерина.

Свою родичку Ірину Тимощенко вона згадує хорошою людиною.

«Ірина була люблячою дружиною, донькою та дбайливою матір'ю для свого єдиного сина, гарною бабусею для онука. Онуку вона так і не побачила – дівчинка народилася вже після трагедії», – розповіла Катерина.

Ірина Тимощенко похована на Старокримському кладовищі, біля чоловіка. У неї залишилися син з невісткою, онук, онука та племінниця.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери зруйновано або пошкоджено житло поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення вода здоров'я літні люди (60+) перший день війни Обстріли Маріуполя їжа Соцмережі
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій