Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Дарія Олександрівна

"Відсутність побутових умов не так дошкуляла, як інформаційний вакуум"

переглядів: 51

Про те, що буде війна, я зрозуміла ще до її початку. Я прочитала в інтернеті, що росія закрила небо для польотів. Отже, мало початися повномасштабне вторгнення. Це було годині о третій ночі, ще до обстрілів. 

Я дуже погано пам'ятаю перші кілька днів війни, тому що ми весь час проводили у моніторингу новин. Хвилювалися, чи вдасться країні вистояти, і в залежності від того як розвиватимуться події, де нам знайти безпечне місце для проживання. 

Труднощі полягали у браку інформації про близьких людей. Ми не знали, що відбувається з нашими родичами, коли вимкнули мобільний зв'язок. Побутові умови не так дошкуляли, як інформаційний вакуум. 

Як не прикро це визнавати, найбільше шокували дії наших співгромадян, які у перші ж дні після оточення міста почали грабувати великі і маленькі крамниці. Як тільки люди зрозуміли, що неможливо втримати порядок, і немає адекватних дій з боку влади, почали розносити все до останньої цеглини. Я не засуджую людей, які брали їжу і теплі речі, але було досить багато випадків, коли тягнули шуби, оргтехніку, зубні пасти і намагались себе виправдати. 

Було дуже страшно під час обстрілів, авіанальотів, і я усвідомлювала, що у випадку поранення чи обвалення будівлі мені нікому допомогти. Я мож розраховувати тільки на себе і на тих, хто поруч. 

У нас не було запасів їжі, по воду доводилося ходити до джерел, у тому числі і під загрозою обстрілів. Готували лише на відкритому вогнищі під акомпанемент мінного обстрілу. Завдяки сусідам і близьким ми мали хоча б їжу для дітей. 

Зворушило те, як поводили себе люди, від яких ми навіть і не сподівався допомоги, і робили це безкорисно. Вони нас і врятували. Нас вивезли волонтери із оточеного міста. Ми відносно благополучно дістались на українську територію попри те, що у нас не було власного транспорту. Була організована евакуація з Бердянська. Потім нам допомагали влаштуватись, організувати побут. Це було дуже приємно і неочікувано. 

Зараз ми вчимося жити заново. Але якби не було допомоги близьких людей і друзів, а також і фондів, то нам було б важче. 

Тепер ми мешкаємо у Києві. Сподіваємося на те, що у чоловіка буде робота. Знайомі нам допомогли з тимчасовим притулком. 

Я б хотіла мати можливість жити у мирній країні, щоб мої діти не чули сирен тривоги, щоб могли розбудовувати її. 

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення вода житло непродовольчі товари робота внутрішньо переміщені особи перший день війни їжа окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій