Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Марина Олександрівна Александрова

"Від голоду нас врятували два мішки картоплі"

переглядів: 124

Я жила в Маріуполі зі своїм татом і його дружиною у Приморському районі. У мене є брат, який зараз живе у Києві. Бабусі і дідусі залишилися в Маріуполі. Я виїхала звідти одна.

Я працювала вночі з 23 на 24 лютого і спілкувалася з менеджером на роботі. Він мені сказав, що у Києві пролунали вибухи. Я сказала татові, що почалася війна. Дуже нервувала: у мене руки трусилися, все тіло - теж. Почалася фаза страху. 

В перші дні у нас була можливість скупитися в магазинах, запастися всім необхідним. До нас приїхали багато родичів, бо у нас було більш-менш спокійно. Ми встигли ще з'їздити на Новоселівку до бабусі з дідусем, там був оптовий ринок, ми забирали картоплю. У дальнобійну машину влучив снаряд, і чоловік просто безкоштовно роздавав картоплю. Ми взяли два мішки і це дуже врятувало.  

Криниця була неподалік, але їздити часто туди було неможливо через обстріли. Завдяки машині можна було набрати води побільше, щоб надовше вистачило. Збирали дощову воду, сніг - таку воду ми використовували більше для технічних цілей.

Коли відкрили офіційний зелений коридор, батьки моєї подруги запропонували мені виїхати. Батько мені сказав: "Краще їдь, щоб не бачити всього цього жаху". Ми зібрали речі і 16 березня виїхали. Коли ми виїжджали з міста, нам сказали, що на якомусь блокпості був вибух, і усю колону почали розвертати. Ми стояли, а потім знову поїхали на виїзд. Довго чекали у чергах на блокпостах, але нас не обстрілювали. Їхали до Бердянська, а потім - до Запоріжжя. 

Шокувало, що окупанти спроможні на вбивства мирних людей, на руйнування цілих міст. Що у рашистів немає ні жалю, ні співчуття. 

Я вірю, що війна закінчиться дуже скоро. Наша сила і наш згуртований народ - це дуже велика перевага у боротьбі за нашу свободу. Своє майбутнє бачу мирним і спокійним, поруч з родиною. Хотілося б повернутися додому і там будувати своє життя.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери переїзд зруйновано або пошкоджено житло обстріли безпека та життєзабезпечення вода житло непродовольчі товари літні люди (60+) внутрішньо переміщені особи перший день війни Обстріли Маріуполя їжа розлука з близькими окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій