Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Світлана Скрябіна

"Так хочеться, щоб моя Батьківщина була єдиною, щоб українські діти були щасливими"

переглядів: 123

Скрябіна Світлана, 14 років, учениця 9-Б класу Лисичанської спеціалізованої школи № 8, м. Лисичанськ, Луганська обл.

Конкурс есе "Один день"

Я наважилася розповісти про день, який змінив життя та мрії шестирічної щасливої дівчинки.

Було ще дуже рано. Десь о четвертій годині ранку я прокинулася від гулу. Мої мама і тато стояли на лоджії та дивилися в небо. Я спитала: «Мамо, що трапилося?» Вона відповіла, що прямо над нами пролетів літак. Моя родина мешкала в Луганську на південних кварталах. Там був в’їзд у місто. З цієї точки, як я з’ясувала пізніше, було зручно взяти штурмом місто. Близько восьмої години мої батьки прийняли рішення відвезти мене з братом до бабусі. Самі ж вони пішли на роботу. Бабуся мешкала в східній частині Луганська, там було спокійніше. Не було вирв в асфальті від снарядів та сколів в стінах від куль та уламків.

Я дуже погано пам’ятаю події початку Російсько-української війни, бо батьки намагалися нас захистити від цієї трагедії. Але коли розпитувала маму про ті дні, вона дуже часто повторювала: «Це було дуже страшно!»

Декілька днів ми прожили в бабусі, потім почалися переїзди.

Так, до кінця літа, ми пробули в Харкові, це дуже велике місто. Я пам’ятаю, як була в якомусь парку й гладила маленьких ягнят. Потім, з початком осені, ми переїхали на Кримський півострів. Наша сім’я жила в дуже затишному місті Сімферополі. Я пам’ятаю смачні булочки з м’ясом, що ми куштували там. У школі ліпили черепашат із глини. Я часто згадую ті місяці, учительку - кримську татарку та добрих друзів…

Була спроба повернутися в Луганськ. Раніше ніколи в житті не бачила стільки зруйнованих будинків. Я плакала, коли дивилася у вікно таксі.

Зараз моя родина мешкає в Лисичанську. Ми намагаємося бути щасливими, але спогади інколи повертають на сім років назад – і

так хочеться, щоб війни не було, щоб моя Батьківщина була єдиною, щоб українські діти були щасливими.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Луганськ 2014 2021 Текст Історії мирних пенсіонери діти переїзд обстріли безпека та життєзабезпечення освіта житло сім'ї з двома і більше дітьми літні люди (60+) діти внутрішньо переміщені особи перший день війни Обстріли Луганська Конкурс есе 2021
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій