Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Діана В’ячеславівна Савіна

«Шокували розповіді сусідів про те, що вони пережили»

переглядів: 149

Завдяки щасливому збігу обставин Діана В’ячеславівна і її чоловік виїхали з Ірпеня у перший день війни і не встигли повернутися до того, як його окупували. Про те, що відбувалося в місті, вони знають тільки з розповідей сусідів

Ми з чоловіком живемо в Ірпені. У перший день війни виїхали з одним наплічником, бо думали, що через кілька днів повернемося. Потім зрозуміли, що не зможемо повернутися додому найближчим часом. Поїхали до батьків і жили в них, поки наше місто звільнили. Повернулися й почали лагодити вікна й дах, пошкоджені внаслідок обстрілів. 

Про початок війни ми дізналися з інтернету. Спочатку не повірили. Потім зателефонували знайомі з Києва й сказали, що почули вибухи. Написали інші знайомі з Борисполя. У перші години було незрозуміло, що робити. У наших друзів не було автівки, вони попросили відвезти їх до батьків. Ми швиденько зібралися й поїхали. Виїжджали в другій половині дня. Вже не було такого затору, як зранку. Були черги на заправках, у магазинах, в аптеках, біля банкоматів.

Побули кілька днів у батьків наших друзів і вже збиралися повертатися, але в новинах написали, що російські війська ввійшли в Ірпінь. І ми поїхали до своїх батьків. У перші місяці було складно, тому що ми не знали, наскільки це затягнеться, чи ціла наша квартира й речі. Але вже на початку травня дізналися, що квартира ціла, і нам є куди повертатися. 

Шокували розповіді сусідів про те, що вони пережили. Морально дуже важко, коли близькі люди розповідають такі жахливі речі.

Дядько й чоловік моєї сестри воюють. А інші родичі працюють, кожен на своєму фронті. Переживаємо за всіх. Головне, щоб усі були живі. 

Якщо раніше ми мріяли про великий будинок, про щось матеріальне, то зараз розуміємо, що це не головне, що можна прожити і з одним наплічником, аби тільки в країні був мир. 

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Ірпінь 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки переїзд зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення житло непродовольчі товари внутрішньо переміщені особи перший день війни окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій