Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Світлана Паращевина

"Родина опинилася в пастці під плитами. Так усі й загинули"

переглядів: 86

Життя Світлани Паращевиної відібрав російський обстріл в Маріуполі 11 березня 2022 року. Жінці було 47. Поряд із нею загинули син, невістка, онука й сестра зі своїм чоловіком.

Родина опинилася в пастці під плитами. Так усі й загинули

Світлана народилася в Мангуші на Донеччині. Потім мешкала в Гнутовому. У 2014 році, з початком бойових дій, там стало небезпечно і жінка з двома синами переїхала до Маріуполя. Працювала медичною сестрою у приватній клініці.

«Завжди була на позитиві, насолоджувалася життям», – згадує про Світлану знайома Ангеліна Ангіленко.

«Вона була світлою людиною, дуже позитивною. Будь-якої секунди приходила на допомогу. Мала багато друзів. Ніжна, добра, дбайлива мама. У неї золоті руки. Врятувала сотні життів, а своє не змогла», – розповіла подруга загиблої Оксана Чаус.

Коли почалася повномасштабна війна, Світлана зі сином, невісткою, онуком, сестрою та її чоловіком переховувалася у власному помешканні на вулиці Митрополитській. Коли стало дуже небезпечно, родича перейшли до сусідньої багатоповерхівки й там спуститися до підвалу.

Цей будинок був розташований в Центральному районі, неподалік виїзду на Володарську трасу, де стояв український блокпост. Цю ділянку російські військові інтенсивно обстрілювали ще від початку березня. 11 березня 2022 року ворог вдарив по будинку ракетою.

«Від бомбардування дім розвалився. Родина опинилася в пастці під плитами. Так усі й загинули», – розповіли знайомі.

«Вони були в підвалі, там, де готували їжу, може навіть їли в той момент. Один їхній сусід сказав, що за кілька хвилин до удару вони покликали онучку Аришу в ту кімнату, де готували», – пригадала знайома родини Світлана Ольшанська.

Тіло Світлани Паращевиної знайти не вдалося. У неї залишився молодший син Леонід.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення діти перший день війни Обстріли Маріуполя Соцмережі
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій