Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Федор Здебський

"Родина Федора шукає його тіло, він усе ще не похований"

переглядів: 34

7 травня 2022 року близько 13:00 російський солдат Ахмед Дудуєв разом з іншими окупантами прийшов у патологоанатомічне відділення Центральної міської лікарні в Ізюмі. Там перебував 70-річний Федор Здебський і його колеги.

Родина Федора шукає його тіло, він усе ще не похований

Між ним та окупантами виникла суперечка. Федор сказав, що вважає перебування російських військових в Ізюмі незаконним. Після цього Дудуєв кілька разів ударив його і застрелив із автомата.

Федор Здебський родом із Вінницької області. Був судмедекспертом, 22 роки працював у Ізюмі. Мав інвалідність, через важку хворобу втратив ногу й пересувався на протезі.

«Ми з Федором прожили в любові 22 роки, виховали двох доньок Валентину і Надію. Мій чоловік був патріотом своєї країни. Ми будемо пам'ятати його… Він назавжди в наших серцях», – розповіла дружина Валентина.

Лаборантка Валентина Барчан, яка стала свідком убивства, розповіла, що російські солдати хотіли забрати автівку судмедексперта, яка була спеціально обладнана під нього.

«Федор до кінця залишався на робочому місці й допомагав з опізнанням загиблих, вів документацію. Коли моя матір загинула від російського снаряду, зокрема і завдяки йому її опізнали», – каже нотаріусиня Ірина Живолуп.

У вересні 2023 року, після майже півтора року від вбивства, родина Федора Здебського шукає його тіло, він усе ще не похований.

У Федора залишилася дружина, доньки, син, онука та інші рідні.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Ізюм 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення житло літні люди (60+) перший день війни Соцмережі окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій