Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Сергій Дереза

"Потрібно було організуватися, щоб зберегти родину, час і фінанси"

переглядів: 31

Ми жили у місті Торецьку звичайним життям. Як розпочалася війна, у квітні переїхали до Кривого Рогу. 

Найважчим було усвідомлення того, що розпочалася війна. Вона у нас тривала з 2014 року. Іноді пострілювали, були якісь бойові дії. Але це було не повномасштабне вторгнення. Складно було усвідомити, що потрібно було евакуюватися з Торецька. Це ще до війни було зрозуміло, що з авіаобстрілами тут не впорається ніхто. 

Води у місті не було з 2014 року. Подавали її по годинах. У 2022 носили воду у пляшках. Крім води, були ще інші турботи. Потрібно було організуватися, як відступ на фронті, щоб зберегти родину, час і фінанси. 

Ми виїжджали самостійно. Спочатку дружина з дитиною виїхали евакуаційним автобусом, згодом я з тестем виїхав автомобілем. Був великий потік машин. Ми їхали у Дніпро дуже довго. Без обстрілів по дорозі. Коли виїжджали, в Торецьку були обстріли. Там будинки згоріли. В інтернеті це можна побачити. 

Місто залишилось практично порожнє. Я приїжджав за теплими речами й побачив, що людей там майже немає. 

У нашому будинку повилітали вікна, балкони. Поряд з будинком прилітали ракети, я бачив двометрові вирви. Люди і будинки втрачали, тому за ці вікна вже ніхто не думає.

Думаю, що наступного року до літа війна закінчиться. Це суто моя думка.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Торецьк 2014 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення вода житло непродовольчі товари діти внутрішньо переміщені особи перший день війни їжа
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій