Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Олег Булавенко

"Після звільнення Київщини, у квітні, ми його перепоховали"

переглядів: 46

48-річного Олега Булавенка російські окупанти розстріляли 25 лютого 2022 року, коли він виїжджав зі селища Іванків на Київщині. Напередодні чоловік вивіз свою рідню, а повернувся за трьома німецькими вівчарками.

Після звільнення Київщини 3 квітня ми його перепоховали

Олег їхав разом із сином Вадимом. Повз селище рухалися колони російської військової техніки. Олег був за кермом, а Вадим фільмував на телефон усе, що відбувалося. Побачивши при виїзді з Іванкова (за 200 метрів до кільцевої дороги) величезну колону, тато й син зупинилися. Раптово, без попередження, російські солдати, не припиняючи рух, почали стріляти по їхній автівці.

«У батька був больовий шок, йому відірвало праву ногу і п'ятку на лівій нозі. Я зміг виштовхнути його з машини і вискочив сам, сховавшись за авто. Тато лежав на дорозі. Німецькі вівчарки, яких ми вивозили, скавуліли. Я перетягнув батька в яму, що поруч з дорогою. Ми лежали там кілька годин, поки тривав обстріл. Говорили. Він мене не відпускав, а потім сказав: «Можеш іти, синок». Я побіг за допомогою, але батько помер від втрати крові», – розповів Вадим.

Олег Булавенко був родом зі селища Іванків. Майже одразу після закінчення школи пішов працювати. Став будівельником, мав власний бізнес. Останні п'ять років працювали разом із Вадимом – зводили будинки під ключ. Олег був майстром на всі руки, компанійським, любив караоке. Обожнював мотоцикли, мав їх багато, один із фаворитів – «Ява».

«Батько завжди досягав цілей. Був людиною слова. Веселий – без жартів і приколів не міг прожити й дня, багато усміхався. Коли він загинув, це була одна із перших смертей цивільних, про яку говорили публічно. Російські пропагандистські ЗМІ та телеграм-канали писали, що українські військові розстріляли цивільних, які тікали від бойових дій і «нацистів». Але я бачив, що саме із російської техніки з буквою «V» розстріляли наше авто. Я би дуже хотів, щоб знайшли винуватців, і вони були покарані», – сказав Вадим.

Дві вівчарки, які були в автівці Олега, загинули від поранень, а третя вижила і п'ять днів не відходила від убитого господаря. Стільки часу не могли забрати його тіло, адже навколо було багато російської військової техніки, точилися бої.

«2 березня тіло батька вдалося забрати з місця розстрілу. Його похоронили у дворі будинку, адже російські солдати стояли на цвинтарі та не дозволяли ховати загиблих. Після звільнення Київщини 3 квітня ми його перепоховали, а 4 квітня народилася онука, яку він так і не встиг побачити", – розповів Вадим.

У загиблого залишилися дружина, син, дочка, внучка, матір.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Іванків 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки переїзд поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення внутрішньо переміщені особи перший день війни Соцмережі окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій