Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Роман Анатолійович Ярошенко

«Після сьомого березня люди на вулицю не виходили»

переглядів: 72

Роман пережив окупацію Маріуполя. В нього не було води, закінчилась їжа, а лікування хіміотерапією довелось перервати

Ми жили в Маріуполі. Коли почалась війна, я був на лікарняному, проходив курс хіміотерапії. Мав продовжити лікування 28 лютого, але умов уже не було.

У 2014 році ми нікуди не виїжджали, перечекали обстріли вдома. Думали, що і цього разу зможемо. Але ситуація різко мінялась. Поряд з нами лунали вибухи. Здавалось, кожен наступний снаряд прилетить до нас. Ми залишились без світла, води, газу. Харчі закінчувались. Після сьомого березня на вулицю вже ніхто не виходив, хіба що по воду. Ми не мали зв’язку з рідними, не знали, чи живі вони. Це було тяжко.

Ми спробували виїхати до родичів у сусіднє село, але нас не випустили.

Виїхати ми змогли лише 18 березня. Зараз місто у жахливому стані: розбиті будинки, вирви на узбіччях доріг, автобусні зупинки зруйновані вщент.

Коли вже виїжджали з окупації, у нас над головами летіли «Гради». Дорогою ми бачили багато спалених машин. З міста їхали машини без вікон, це було страшно. Ми залишили будинок, залишилися без роботи. Добре, що ніхто з родичів не загинув і не був поранений.

Зараз в мене такий стан здоров’я, що я не можу навіть колесо в машині змінити. Але все буде гаразд і в мене, і у нас усіх - Україна переможе.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2014 2022 Текст Історії мирних чоловіки переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення здоров'я житло робота внутрішньо переміщені особи Обстріли Маріуполя розлука з близькими окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій