Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Алла Василівна

«Окупанти ходили по хатах, грабували»

переглядів: 89

Алла з жахом згадує, як у її село зайшли окупанти і почали грабувати мирне населення. З окупованої території її родина виїхала не одразу –  боялися обстрілів і не були впевнені, куди їхати. 

Ми з Гуляйпільскої громади, з села Мирне. Пробули там недовго. Виїхали, коли село вже було окуповане. Я до війни працювала в школі, зараз продовжую дистанційно працювати. Не знаю, чи довго так триватиме, тому що діти роз’їжджаються в інші школи.

Нам не вірилося, що почнеться війна. Ми були впевнені, що нас це все обійде, бо в нашому селі нічого немає. Але не так склалося, як гадалося. Виявилось, що у нас зручна територія для просування військ, і окупанти зупинилися в селі та за селом.

Вони ходили по хатах, грабували, забирали техніку, продукти харчування. Я розповідаю те, що особисто бачила, а що там далі було - не знаю, проте кажуть, що ще гірше стало. По селу часто стріляли, кожного дня щось горіло, будинки горіли.

У нас не було світла, газу, зв’язку. Ми нічого не знали, боялися виїжджати, бо місцеві говорили, що за селом стоять цивільні підірвані автомобілі. Виїхали лише з третього разу. На машині написали «Діти», побрали білі прапори і виїхали. Нам пощастило. Кажуть, що ті, хто після нас виїжджав, то по їхніх автомобілях стріляли, і всяке було, але ми всі виїхали живі. 

Ми не розуміли, куди їхати. У нас було радіо, ми намагались слухати хоч якісь новини. Вирішили виїжджати в обласний центр, бо знали, що він наш. 

Було і дещо приємне. У нас в селі є декілька будинків з підвалами. Ми всією вулицею збирались, сиділи там, приносили продукти харчування, підтримували одне одного. І дітям було веселіше, бо вони чимось займалися. 

Коли закінчиться війна - не знаю. Чогось мені здається, ще дуже нескоро. Я так думаю, що ще рік ми не поїдемо додому. Зустрічаємо односельчан, і всім дуже хочеться назад, в село.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Мирне 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення діти внутрішньо переміщені особи 2022 окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій