Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Лілія

«Моя проукраїнська позиція могла стати для мене смертним вироком»

переглядів: 185

Життя в окупації для Лілії було одним із найскладніших випробувань. Врешті-решт, вона була змушена покинути рідний Херсон, щоб врятувати собі життя

Вранці 24 лютого я прокинулася від дзвінка мами, яка повідомила про початок війни. Я не могла в це повірити, тому почала збиратися на роботу, але там сказали, що не потрібно йти.

У перші дні війни було дуже важко, бо не було хліба. Коли ми все ж почали виходити на двір, то побачили, що магазини порожні, а на базарі можна було розрахуватися тільки готівкою, яку ніде було зняти. Мені пощастило, що мої сусіди виявили дивовижну людяність, бо ділилися один з одним чим могли, підтримували емоційно.

Ми не могли вийти з дому, бо росіяни розстрілювали машини та людей.

Я дуже боялась, що зараз постукають у мої двері й заберуть мене за мою проукраїнську позицію та активну діяльність для розвитку української культури. Тому я вирішила виїхати з Херсону. Нажаль, мама з бабусею залишилися в окупації, і я дуже сумую за ними.

До війни я працювала в бібліотеці й ця робота збереглася, але гроші не отримую з липня. Тому доводиться жити на виплати для ВПО.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Херсон 2022 Текст Історії мирних жінки пенсіонери переїзд обстріли безпека та життєзабезпечення перший день війни їжа 2022 окупація Анкета 2022
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій