Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Олена Федорівна Попкова

"Ми не виїжджали від бомб, які сипались на голову"

переглядів: 14

Моя родина - син і мама. Ми з міста Українка, що неподалік Києва. Всі разом ми перебрались 10 квітня у місто Кривий Ріг. 

24 лютого я збиралась на роботу, мені зателефонувала колега і повідомила, що розпочалася війна. 

Найважчим було впоратися з проблемами, пов'язаними зі здоров'ям мами. Вона перенесла дві операції тут, у Кривому Розі. Я впевнена, що війна вплинула на її стан, бо всі проблеми у нас від нервів. 

Всі події, які почалися у нас 24 лютого з точки зору мирного життя повинні шокувати. Уже вересень, а в голові весь час - затяжний лютий. 

Ми не виїжджали від бомб, які сипались на голову. Нам сказали, щоб не ускладнювати військовим захист наших територій, цивільному населенню потрібно виїхати. Ми зібрали сумки, зв'язались з друзями і цілеспрямовано поїхали до Кривого Рога. 

Досі згадую, як довелося евакуювати маму. Їй на той момент було 82 роки і як вона, літня людина, стоячи на вокзалі у Дніпрі, з широко відкритими очима дивилась на ворожий літак, який пролітав над нами.

Після подій у Краматорську ми весь час боялись, що нас будуть бомбити.

У Кривому Розі нам дали притулок друзі. Через пару тижнів ми з мамою отримали статус ВПО. Ми отримували гуманітарну допомогу від Фонду Ріната Ахметова. 

Я тепер працюю дистанційно. Сподіваюсь, що ми повернемося додому і життя зміниться на краще. Я зможу побачити свій дім, своїх друзів і колег. 

Звісно, психологічні труднощі присутні. Складно змінювати місто, помешкання, навіть лікаря. Але найважливіше, що ми живі і у нас усе добре. З таким настроєм ми повернемося додому. 

Війна може закінчитися однозначно Перемогою України. Коли ми повернемо свої території, тоді вона завершиться. 

Я хотіла б старіти в оточенні рідних і близьких, щоб я бачила сина, щоб у мене нарешті з'явились онуки, хочеться дарувати їм тепло. Ми навчились зараз цінувати такі речі, на які раніше не звертали увагу.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Українка (Київська обл.) 2022 Текст Історії мирних жінки пенсіонери діти переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення здоров'я житло літні люди (60+) діти внутрішньо переміщені особи перший день війни
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій