Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Дмитро Володимирович Кисіль

«Маріуполь просто знесли майже весь»

переглядів: 92

Я народився в Маріуполі, а коли там почалися воєнні дії, ми перебралися до Полтави. Повномасштабна війна зустріла нас неочікувано вже у Полтаві. Наші родичі залишилися в Маріуполі. Багато людей звідти до нас приїжджали в березні 2022 року, а ми потім вирішували, куди їх селити. 

Коли почали бахати, спочатку жінка виїхала з дитиною, а трошки пізніше - я. Потім переїхав до Києва. Зараз ми в столиці.

Моїм рідним дуже пощастило. Вони потрапили в єдиний «зелений коридор», який там був. Племінник взагалі їхав через росію, через Європу – в об'їзд. І багато знайомих так робили. Наскільки я розумію, після березня вже не було можливості виїзду на українську сторону. Єдиний шлях – через росію.

Були і трагічні новини, і наші сімейні негаразди, але вони частково пов'язані з війною, а частково - ні. Знайомі наші загинули, і навіть родичі. 

Сам напад шокував найбільше, особливо використання авіації. Місто просто знесли майже все. Ми сподівалися, що буде так, як у 2014 році: постріляють – і все швидко закінчиться, але так не вийшло. 

На початку війни приємно вразили дії тероборони й допомога людей, які намагалися закрити потреби захисників. І сім'ям допомагали, коли щось просили. Речі пересилали. 

Сподіваємося, що війна до кінця року може скінчитися. Наприкінці року буде зрозумілішою ситуація загалом або хоч частково. Ми віримо в перемогу. А про майбутнє поки що рано говорити, поки не плануємо далеко. Поговоримо про це після перемоги.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Полтава 2014 2022 2023 Текст Історії мирних жінки чоловіки діти переїзд психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення житло непродовольчі товари діти внутрішньо переміщені особи перший день війни Обстріли Маріуполя їжа окупація
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій