Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Василь Недашківський

"Маму та батька взяли в полон 18 березня 2022. Через чотири дні маму відпустили, а його – ні"

переглядів: 165

18 березня 2022 року російські військові взяли у полон жителя Бучі Василя Недашківського та його дружину. Згодом жінку відпустили, а чоловіка – ні. Його знайшли загиблим 31 березня у підвалі одного з будинків. Василеві було 47 років.

Маму та батька взяли в полон 18.03.22. Через чотири дні маму відпустили, а його – ні

«Маму та батька взяли в полон 18.03.22. Тато із моїм братом допомагали копати окопи для тероборони. У російських солдат були списки з їхніми прізвищами. Катували батька при мамі. Через чотири дні маму відпустили, а його – ні. Мама щодня питала у російських солдат, коли батька відпустять. Та вони тільки погрожували їй. Казали, якщо буде багато розпитувати – застрелять. Мама не здавалася, продовжувала шукати батька. Знайшла його у підвалі вже після виходу російських військ із міста. Його жорстоко закатували і вбили російські солдати», – розповіла прийомна донька загиблого, Єлизавета Козлова.

У Василя Недашківського були відкриті рани на руках і голові, синці на животі та правому боці.

Василь народився у Фастові, жив у Бучі. Закінчив професійно-технічне училище у Білій Церкві за фахом «столяр-паркетник». Останнім часом працював монтажником вікон. Захоплювався читанням, а особливо любив детективи.

«Він завжди допомагав у складний час. Вчив, що потрібно бути доброю та порядною людиною, допомагати ближнім, любити Батьківщину. Був патріотом своєї країни, останні його слова, з розповіді мами: «Я – українець, я на своїй землі», – розповіла Єлизавета.

У Василя Недашківського залишилися дружина, син та прийомна дочка.

Джерело: платформа пам’яті “Меморіал” https://www.victims.memorial/

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Буча 2022 Текст Історії мирних чоловіки обстріли безпека та життєзабезпечення перший день війни Соцмережі окупація полон
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій