Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Геннадій Челахов

"Геннадій дуже хотів жити"

переглядів: 47

76-річний Геннадій Челахов загинув за кермом свого авто в селищі Кіровка в Маріуполі. Він намагався виїхати з міста і потрапив під килимові бомбардування на вулиці Федорова. За словами очевидців, це сталося приблизно 11-12 квітня 2022 року.

Геннадій дуже хотів жити...

Через два тижні сусідка Геннадія ішла повз Кіровське кладовище і побачила його згоріле авто, а всередині – його тіло. Вона поховала сусіда на Старокримському цвинтарі.

«Коли у березні 2022 року в Маріуполі зник зв'язок, я не могла ні до кого зі своєї великої родини додзвонитися. Лише бачила страшні кадри, де тіла загиблих лежали на вулицях. Наприкінці березня Геннадій зміг додзвонитися до мене. Сказав, що живий і переховується у селі Мелекіне в Мангушському районі. Його прихистили люди, яким він встановлював холодильне обладнання. Геннадій був дуже прив'язаний до дому. Коли йому здалося, що у Маріуполі вже менше стріляють, поїхав у Кіровку поглянути, як його житло. Забіг до сусідів, запропонував їм виїхати, вони сказали, що будуть і далі в підвалі. Тоді брат доїхав до «п’ятачка» і потрапив на лінію вогню. Його завернули назад. Коли Геннадій повертався, то потрапив під килимові бомбардування», – розповіла Валентина, рідна сестра загиблого.

Геннадій був родом зі села Гранітного Донецької області. У 1960-х переїхав із родиною у Маріуполь. Після школи пішов у армію, згодом заочно закінчив Приазовський індустріальний технікум. Багато років працював майстром із встановлення холодильних установок.

«За два роки до війни він поборов рак. Був вдівцем. Писав вірші, грав на гітарі. Був красивим, підтягнутим, не виглядав на свій вік. Мав прекрасне почуття гумору. Ще до війни він приїжджав до мене в Чернівці, я провела йому екскурсію, ми гарно провели час. Геннадій дуже хотів жити », – сказала Валентина.

У загиблого залишилися дві доньки, брати, сестри, племінники.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Маріуполь 2022 Текст Історії мирних жінки чоловіки пенсіонери поранені психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення літні люди (60+) перший день війни Обстріли Маріуполя Соцмережі
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій