Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Анатолій Луданий

"Через кисневе голодування Анатолій марив, кричав"

переглядів: 71

Анатолієві Луданому було 70 років. Він мав проблеми з серцем. Здоров’я чоловіка різко погіршилося під час перебування у полоні окупантів у селі Ягідне на Чернігівщині. Анатолія російські військові спровадили до шкільного підвалу 4 березня 2022 року. Там загалом перебували 367 людей. У приміщенні було тісно, не вистачало повітря.

Через кисневе голодування. Анатолій марив, кричав

Зять із друзями іноді виводили його надвір. Але було непросто пройти повз десятки людей і піднятися вгору стрімкими сходами. У чоловіка розпухли ноги. Через кисневе голодування Анатолій марив, кричав на російських військових. Зять Юрій просив окупантів відпустити тестя додому. Вони дозволили. 11 березня вдома Анатолій Луданий помер.

Анатолій тривалий час жив у місті Прилуки Чернігівської області. Працював водієм маршрутного автобуса. У 1988 році він із родиною переїхав до Ягідного – щоби бути ближче до сина, який одружився та оселився у сусідньому селі. Крім того, в Ягідному тоді була робота. Останні активні роки до пенсії Анатолій працював охоронцем на місцевому сільськогосподарському підприємстві.

«У кожного спитайте, скажуть, що мій тесть був дуже доброю людиною. Він останнє віддасть, якщо людині потрібно… За життя Анатолій багато працював. Останні роки мав вільний час і любив дивитися політичні передачі, читати пресу. Дуже хотів побачити правнуків. Але не судилося. Помер за три місяці до народження першого», – каже Юрій Прядко.

В Анатолія Луданого залишилися донька та онуки. Сина чоловіка, який жив у сусідньому селі, російський снайпер застрелив у березні 2022 року.

Від ускладнень, викликаних переважно нестачею кисню, під час окупації Ягідного загинуло 10 людей. Їхні імена та дати смерті місцеві записували на стіні підвалу. 

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Ягідне (Чернігівщина) 2022 Текст Історії мирних чоловіки пенсіонери психологічні травми обстріли безпека та життєзабезпечення здоров'я літні люди (60+) перший день війни Соцмережі окупація полон
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій