Історії, які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
header-logo

Історії, які ви нам довірили

До всіх історій
Антоніна Коновалова

"Антоніна Коновалова загинула разом з донькою та онукою"

переглядів: 19

Донецька ОВА та Платформа пам'яті Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.

Російська ракета, яка 14 січня 2023 року влучила у багатоповерхівку в Дніпрі, забрала життя 46 людей. Серед загиблих – 75-річна Антоніна Коновалова.

Антоніна Коновалова загинула разом з донькою та онукою

Вона народилася у Брянській області. Після того, як закінчила перший клас, батько перевіз родину в Україну. Сім'я жила в селищі Агробаза поблизу Маріуполя.

Антоніна мала українське громадянство. Коли вийшла заміж, переїхала в Маріуполь. Працювала зварювальницею в цехах «Азовмашу», де виготовлялися частини для літаків і ракет. Крім середньої технічної, Антоніна Коновалова мала також вищу педагогічну освіту. Працювала вихователькою в дитячому садку. Цю роботу вважала своїм покликанням, бо дуже любила дітей. Вона мала хороші стосунки з колегами, підтримувала спілкування з ними після зміни місць роботи й виходу на пенсію. Антоніна любила гуляти з подругами містом і ходити в драмтеатр.

«Бабуся була уважною, лагідною, доброю, жвавою, незламною, товариською, самостійною жінкою, якій в її 75 років ніхто більше 65 не давав. З молодості вона перешивала речі, щоб виглядати гарно та стильно. Подруги заздрили її гардеробу, хоч коштував він копійки. Також бабуся в'язала і смачно готувала. Якби не її вміння готувати смачненьке в будь-яких умовах, виживати майже місяць з 24 лютого в Маріуполі мені та сусідці було б набагато складніше», – розповіла онука, Русана Бабкіна.

Після евакуації з Маріуполя Антоніна Коновалова оселилася в Дніпрі. Попри скромну пенсію, допомагала фонду, що опікувався дітьми, які постраждали від війни.

Антоніна Коновалова загинула разом з донькою Тетяною та онукою Ліаною. Друга її онука, Русана, на момент трагедії перебувала в Одесі.

Історія з instagram каналу Victims of russia.

При цитуванні історії посилання на першоджерело - Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова - є обов‘язковим у вигляді:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/

Rinat Akhmetov Foundation Civilian Voices Museum
Дніпро 2022 2023 Текст Історії мирних жінки пенсіонери діти зруйновано або пошкоджено житло психологічні травми обстріли втрата близьких безпека та життєзабезпечення літні люди (60+) діти перший день війни Соцмережі
Допоможіть нам. Поділіться цією історією
img
Долучайтеся до проєкту
Кожна історія має значення. Поділіться своєю
Розповісти історію
До всіх історій